GENESIS RODRIGUEZ RÖPORTAJI

Dame Chocolate dizisiyle tanıdığımız ve çok sevdiğimiz, Latin Amerikanın yaramaz kızı Genesis Rodriguez ile gerçekleştirdiğimiz röportaj sizlerle...

Bundan birkaç yıl öncesine kadar onu hiçbirimiz tanımıyorduk. İlk defa Dame Chocolate dizisi ile Onu tanıdık ve çok sevdik. Skandallarıyla Latin Amerika magazin basının gündeminden hiç düşmeyen Genesis Rodriguez ile geçtiğimiz kış mevsiminde bir röportaj gerçekleştirdik.

Röportaj Miami'de bir yardım gecesinde İspanyolca olarak gerçekleştirildi. Spontane gelişen diyalogları İngilizceye ordan da Türkçeye çevirmek epey zaman aldı.

İşte o röportaj:


 

DameChocolateTürkiye: Ünlü bir babanın kızı olarak büyüdün, Bunun avantaj ve dezavantajları neler oldu?

GenesisRodriguez: Açıkça söylemek gerekirse bu sayede dikkatlerin üzerinizde olmasının iyi hissettirdiğini belirtebilirim. Küçükken bunun bizim için ne olduğunu bilmiyordum. Bunu neden hak ettiğimi bilmiyordum. Herkes bizi sevdi. Herkes beni babamdan ötürü sevdi. Bunun benim için iyi bir şey olduğunu anladım. Değerli bir madenin yanında olmak iyi bir şeydi. Bu avantaj mı avantaj, ama aynı zamanda babamı paylaşmak beni kıskanç bir kız yapabiliyordu. O tüm yaşamını baba, koca ve El Puma olarak bölmüş durumdaydı. Büyüyünce babamı hayranları ile paylaşmam gerektiğini daha iyi anladım.

 

DameChocolateTürkiye: Miami senin memleketin ve aynı zamanda eğlence merkezi. Bu durum senin iş hayatını olumsuz etkiledi mi, çalışma iştahını başka yönlere kaydırdı mı?

GenesisRodriguez: Miami’de büyüdüm, ama bu sektöre girmeyi düşünmüyordum. İşin gerçeği drama dersleri alırken bile korkuyordum. İşin başındaydım ve yolumun üstünde birçok engeller vardı, üzerimde büyük bir baskı hissediyordum, kafamdan  binlerce soru geçiyordu: “ne diyecektim?” “acaba başarabilir miydim?” “Babamın şöhretinden mi nemalandığımı mı düşünürlerdi?” vs. Tüm bu sorular ve beklentiler bırakın cesaret vermeyi normal bir insan gibi yaşamamı bile engelledi. Ben Miami’de yaşıyorum doğru. Burada her şey eğlence sektörüne odaklanmış, ama öyle değil. Benim için tersi sözkonusu. Göz önünde olmayı sevmiyorum, Miami’de bile gözden uzakta olmaya çalışıyorum. Plaja gidiyorum, kimseye söylemezsem kimse de beni bulamıyor. Bence gerçek tatil (kafa dinleme,eğlence) bu.

 

DameChocolateTürkiye: İki kızkardeşin var. Hayatının gidişatında bunlar bir engelleme yada avantaj oldu mu? (röportajın yapıldığı dönemde Genesis Rodriguez’in baba bir anne ayrı üvey kız kardeşleri ile problemleri vardı.)

GenesisRodriguez: Bu konuda söylenecek çok fazla bir şey yok. Ben üvey kızkardeşlerimi hayatımda hiç görmedim. Bu benim kararım değildi. Aramızda büyük bir yaş farkı var. Ortak bir noktamız yok. Biz sadece aynı adamı paylaşıyoruz. Bunu inkar edemem. Aslında bu da sevgi ve saygı demek.

 

DameChocolateTürkiye: Çocukken büyüyünce ne olacağını düşünürdün?

GenesisRodriguez: Ben bir avukat olacağımı düşünürdüm. Notlarım iyiydi. Onur öğrencisiydim. Bu işe gerçekten odaklanmıştım. İstediğim her şeyi yapıyordum. Başka hiçbir şeyin beni daha iyi hissettirebileceğini düşünmüyordum. Oyunculuk benim gizli sırrımdı. Bu kadar ciddi bir değişim olacağını düşünmüyordum. 12-14 yaşları gibi başladı isteğim, hayatımın geri kalanında oyunculuk yapmak istiyordum artık. Babam o zaman hazır olup,çalışabilecek duruma gelinceye kadar beni (oyunculuk için) göndermeyeceğini söylemişti.

 

DameChocolateTürkiye: Demek kendi kendine verdiğin bir kararla başladın bu işe. Bize devam eden süreçten biraz bahseder misin?

GenesisRodriguez: İlk işimi takma bir isimle yaptım. Bu benim annemin adıydı. Kimse kim olduğumu bilmiyordu. İlk casting’imi ve işimi böyle yapmak komikti. Eğer sahipsen, yaparsın gibi bir şeydi bu (çantada keklik anlamında bir deyim). Sonra o kadar kolay olmadığını anladım. Bir çok görüşme yapmak (biz sizi ararız görüşmeleri) ve büyümek zorundaydım. Sonra oraya gittim (Telemundo), birinci adam beni gördü ve benim için evet dedi ve bana başrol teklif etti. Nasıl bir rüyada olduğumu 5 yıl sonra anlamıştım.

 

DameChocolateTürkiye: Sen hem ABD’de, hem de Latin Amerika’da pembe diziler yaptın. Farklılıkları ve benzerlikleri nelerdir?

GenesisRodriguez: İçinde geçirdiğiniz zaman ortak noktaları. Fark ise “Days of Our Lives” yıllarca sürdü. Tam bir aile gibiydik ve kaynaşmıştık. Latin dizilerine gelince size gelen işte anında aile gibi olmak zorundasınız. Bu daha stresli bir ortam.

 

DameChocolateTürkiye: Pembe dizi kariyerindeki bu zamana kadar gelen süreçteki en önemli gelişme nedir?

GenesisRodriguez: Dame Chocolate, benim için çok büyük fırsattı, çünkü kadın başrol oyuncusuydum. Ben herekese bunu başarabileceğimi, omuzlarımdaki bu yükü kaldırabileceğimi göstermek zorundaydım. Şimdi her işin beni bir sonrası için hazırladığını düşünüyorum.

 

DameChocolateTürkiye: Eleştirilerle nasıl başa çıkıyorsun?

GenesisRodriguez: İnsanların ne düşündüğü yada ne söylediği umrumda değil. Ben elimden geleni yapıyorum. Gençliğim ve tecrübesizliğime ilişkin sorular vardı. Şu anda her şeyi yapabilirim. Kendimden yada belki ailemden gelenler dışında hiçbir eleştiriyi umursamıyorum.

 

DameChocolateTürkiye: Bu yıl için yeni projeler yolda mı?

GenesisRodriguez: Şu an için kesinleşmiş bir çift teklif var ve onlar yolda gözüküyor. Güzel şeyler. Şu anda daha fazla detay veremem, ama yeni kapılar açmak için elimden geleni yapmaya çalışıyorum.

 

DameChocolateTürkiye: Şarkıcılık yolunda da kariyer yapmayı düşünüyor musun?

GenesisRodriguez: Şarkıcılık yolunda adım atmamın çok korkutucu olacağını düşünüyorum. Daha çok saygı duymayı tercih ediyorum. Babamın sesini seviyorum. Onun mirasını devam ettirmeyeceğim. Her ne kadar bu durum beklense de, kendi yolumu çizeceğim.

 

DameChocolateTürkiye: Amerika’da daha iyisini yapmak ne kadar önemli yada Latin Amerika pazarına yönelmek sizin için daha iyi olabilir mi?

GenesisRodriguez: Kendi neslimi düşündüğümde, çift dilli ve çift kültürlüyüm. İki kültüre sahibim, Latin ve genel piyasa kültürü. Mesela babaannemle pembe dizi seyrediyorum, ama Hollywood’u da düşünüyorum. Ancak her zaman Latin insanların benim önceliğim olduğunu hissettim. Bunu babama ve gençliğe borçluyum. Eğer bu piyasada (ABD) onları  temsil edersem, eşit derecede mutlu olacağımı düşünüyorum.

 

DameChocolateTürkiye: Latinler birkaç yıl önceye göre daha çok geliştiler mi?

GenesisRodriguez: Ben ülkemizin ve endüstrinin gelişmekte olduğunu düşünüyorum. Ben halkımızın bu yıl biraz daha ses getireceğini düşünüyorum. Ne zaman TV’yi açsam ve bir sağlık programı izlesem, hiç Latin doktor göremiyorum. Bu gerçekçi değil. Biz heryerdeyiz ve her yerde temsil edilmeliyiz.

 

DameChocolateTürkiye: Sosyal paylaşım ağlarındaki yerin nedir ve bunların işine etkisi oldu mu?

GenesisRodriguez: Bence yardımı oldu. Twitter insanların sizi daha fazla tanımasına izin veriyor. Ama bazen insanlar her şeyi yazıyor ve bu onları incitebilir. Ben çok fazla aktif olmuyorum bu alemde, çünkü gizemimi kaybetmek istemiyorum.

 

DameChocolateTürkiye: Sizi daha fazla pembe dizide görebilecek miyiz?

GenesisRodriguez: Şimdilik her şey bitti (dizi). Belki ilerde…

 

DameChocolateTürkiye: Genesis Rodriguez işi bıraktığında ardında geriye ne miras bırakacak, ne isterdiniz?

GenesisRodriguez: Ben bir aktris olarak yaptığım ve yapabileceğim işlerde, bu mücadelemde başarılı olmak istiyorum. İnsanları eğlendirmek istiyorum. Ayrıca zamanlar onlar için bir rol model olmak istiyorum. Bir anlık bir şey olmak istemiyorum, herhangi birisi olmak istemiyorum. İnsanların hayatında belirleyici olmak, onlar için konuşabilmek istiyorum. Ne olursa olsun bence umut iyi içindir. Ve benim yaptığımda umut…

 

DameChocolateTürkiye: Son sorum Türkiye'deki hayranlarınla ilgili. Türkiye'de bir çok hayranın olduğunu biliyor musun? Türkiye hakkında neler biliyorsun?

Genesis Rodriguez: İslambul (İstanbul'u kastediyor). Sanırım bir yer, çok güzel olduğunu söylüyorlar. Bunun dışında pek bir bilgim yok, üzgünüm. Hayranlarım konusuna gelince, daha öncede belirttiğim gibi Dame Chocolate kariyerime çok önemli şeyler kazandırdı. Dizinin kıtanın dışına taşması bizim daha fazla insan tarafından tanınmamızı sağladı. Bu durum hoşuma gitmiyor değil :)

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !